Results

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

SANITINO – Zvýšení prodeje integrací místních platebních metod

author: TrustPay
Follow us:

Společnost SANITINO, přední prodejce vybavení do koupelen a kuchyní se sídlem v Česku, si upevňuje svoji pozici na trhu a zvyšuje pohodlí svých zákazníků prostřednictvím spolupráce s platební bránou TrustPay.

SANITINO, přední český prodejce koupelnového a kuchyňského vybavení, upevňuje svou pozici na trhu a zvyšuje pohodlí svých zákazníků díky spolupráci s platební bránou TrustPay.

SANITINO se zavázalo poskytovat kvalitní výrobky od místních i světových dodavatelů a uvědomuje si důležitost efektivního a bezpečného systému, který zajistí pozitivní a hladký průběh plateb pro její zákazníky. Společnost SANITINO se rozhodla spolupracovat s TrustPay díky jejich rozsáhlé nabídce místních platebních metod, což z nich činí ideálního partnera pro podniky s ambicemi oslovit nové trhy a expandovat.

Zaměření společnosti SANITINO na klienty a potřeba přizpůsobit se jejich preferencím, pokud jde o platební metody, vedly k zahájení spolupráce a integraci těchto možností prostřednictvím TrustPay. Toto partnerství vedlo nejen k rozšíření dostupnosti jejich produktů pro širší skupinu zákazníků, ale také k zajištění bezproblémového a spolehlivého platebního procesu, což přispělo k celkovému zlepšení nákupního zážitku.

Výzva

SANITINO v současné době působí na deseti trzích včetně Slovenska, České republiky, Rakouska, Německa, Francie, Belgie, Nizozemska, Itálie, Španělska, Rumunska a v současné době zahajuje provoz na jedenáctém evropském trhu – v Polsku.

Po zahájení spolupráce se společností TrustPay, specialistou na expanzi, jim byly představeny platební metody podle zemí, ve kterých působí. V mnoha případech již nelze místní platební metody ani označit za alternativu, protože v některých zemích mají větší zastoupení než tradiční způsob platby kartou. Jejich začlenění do platebního mixu by mělo zlepšit uživatelskou zkušenost a s tím související zvýšení konverze.

Řešení

Po úspěšném zavedení místních platebních metod zaznamenala společnost SANITINO změny v platebním chování zákazníků.

Nejvýraznějším příkladem byla platební metoda iDeal v Nizozemsku, kde ji využívá 78 % jejich zákazníků ve srovnání s podílem plateb kartou. Podobnou výraznou převahu na trhu má i belgická společnost Bancontact s 68% podílem vůči platbám kartou.

Pokud jde o francouzský trh, zde vidíme další specifikum, a to místní karetní schéma Cartes Bancaires, jehož integrace do platebního mixu společnosti SANITINA vykázala 50% podíl na platbách prostřednictvím známých karetních schémat Visa a MasterCard.

Celkový obrat společnosti SANITINA se zvýšil o 5 % díky rozšíření portfolia platebních služeb o nové, lokálně oblíbené platební metody. Tento nárůst se týkal trhů, na kterých byla nová platební metoda přidána, a to Francie, Nizozemska a Belgie.

Jak uvedl Jan Flídr, ekonom společnosti SANITINO: „Věříme, že klíčem k našemu úspěchu bylo nejen poskytování kvalitních produktů, ale také schopnost přizpůsobit se potřebám zákazníků v jednotlivých zemích nabídkou různých platebních možností.“

Jedním z dalších přínosů spolupráce je aktivní využívání Merchant Portal, inovativního uživatelského rozhraní, kde může SANITINO přehledně spravovat všechny své projekty na jednom místě a sledovat transakce v reálném čase.

„Sladění designu platebního okna s barvami webových stránek dále zlepšilo zážitek z nakupování. Platební brána TrustPay je moderní a obsahuje vše, co náš zákazník vyžaduje,“ zmínil Jan Flídr.

 

Flidr dodává: „Partnerství s TrustPay nám pomohlo posunout se dál a rozšířit nabídku platebních možností, což nám pomáhá konkurovat ostatním hráčům na zahraničních trzích.“

Je nezbytné sledovat aktuální trendy v odvětví, ve kterém obchodník působí, ale stejně tak je důležité znát preference platebních metod, které zákazníci v dané zemi očekávají. Nabídka jejich preferovaných platebních metod zajistí bezproblémový nákup a v konečném důsledku přispěje ke zvýšení spokojenosti zákazníků.

Kromě technologických aspektů je pro společnost TrustPay stejně důležitý i lidský přístup ke klientům. Vlastní odborníci na platební styk, kteří mají hluboké znalosti nejen technologických aspektů, ale také potřeb a cílů zákazníků, pomáhají radami a doporučeními, stejně jako tomu bylo v případě společnosti SANITINA.

Přidělený account manager přínáší osobní přístup, reaguje na jejich podněty a dotazy a vždy rád poskytne individuální podporu. Tato osobní interakce přispívá k bezproblémovému pracovnímu vztahu a zajišťuje, že společnost SANITINO má vždy pocit, že se aktivně snažíme přispět k jejímu úspěchu.

Výsledky

Vzájemná spolupráce jasně ukazuje, jak důležité je při expanzi integrovat do platební brány místní platební metody.

Také díky našim službám a doporučením se SANITINO etablovalo jako úspěšný hráč na několika trzích, dosáhlo zvýšení objemu prodeje a udržení spokojenosti zákazníků.