Results

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

Panta Rhei maximalizuje vánoční tržby pomocí TrustPay

author: TrustPay
Follow us:

Knihkupectví Panta Rhei bylo založeno v roce 1991. Po deseti letech existence se jeho pobočky dostaly do nákupních center a staly se velmi oblíbenými, což se projevilo na jejich růstu. Stovky tisíc knih na skladě, 60 knihkupectví s online rezervací a stovky míst pro vyzvednutí dělají z Panta Rhei jedno z nejznámějších a cenově nejdostupnějších knihkupectví v zemi.
Nabízejí knihy různých žánrů, jako je beletrie, literatura faktu, historie, cestování, zdraví a wellness, kuchařky a mnoho dalších. Kromě knih zde najdete také různé produkty, jako jsou kalendáře, zápisníky, dárkové předměty a další. Další zajímavostí knihkupectví je jeho kulturní a společenské zaměření. Pořádá mnoho různých akcí, jako jsou autorská čtení, diskusní fóra, besedy s významnými osobnostmi a mnoho dalších. Knihkupectví také spolupracuje s různými neziskovými organizacemi a podporuje charitativní projekty.

Výzva

Společnost Panta Rhei se před Vánocemi, nejrušnějším obdobím roku, rozhodla změnit svou platební bránu. Trápily je časté výpadky platební brány, kterou používali dříve.

Problémem byla také pomalá odezva zákaznické podpory, a tedy nemožnost okamžitě řešit vzniklé problémy a situace.

Vedení knihkupectví se rozhodlo přejít na novou, spolehlivější platební bránu, která kromě plateb kartou nabízí i okamžité bankovní převody a sleduje nejnovější trendy v oblasti plateb, které pak promítá do své nabídky. Taková platební brána dokáže zajistit bezproblémový prodej v nejdůležitějším období roku, kterým je právě období před Vánocemi.

„Hledali jsme platební bránu, která nabízí moderní a spolehlivé řešení,podpoří nás i v nejrušnějším období, abychom mohli našim klientům nabídnout platební metody, které jim vyhovují a zjednodušily jim nákupní proces. TrustPay nám dokázal nabídnout vše výše uvedené, a proto jsme si vybrali právě je.“ Lenka Falatová, projektová manažerka

Výsledky

Přechodem na platební bránu TrustPay získalo knihkupectví přístup k inovativnímu administrativnímu prostředí nazvanému Obchodní Portál (Merchant Portal) pro správu nastavení, kde si můžeme zvolit speciální typ přístupu pro každého zaměstnance na základě pravomocí, které má mít, takže se nemusíme obávat, že by neoprávněná osoba manipulovala s financemi společnosti nebo měnila nastavení, ke kterým nemá mít přístup. Pro společnost Panta Rhei to znamenalo velké zjednodušení správy a monitorování transakcí.

„Již při přechodu na platební bránu TrustPay nám bylo nabídnuto nastavení testovacího prostředí, kde jsme mohli před ostrým spuštěním simulovat více typů plateb, což nám pomohlo odstranit všechny mouchy ještě před ostrým spuštěním brány na našem e-shopu a spuštění pak proběhlo zcela bez stresu.“ Ing. Lenka Falatová, projektová manažerka

Díky jedné integraci platební brány získala společnost Panta Rhei platby kartou, online bankovní převody v rámci Slovenska a Česka? a stále více preferované platby přes Google a Apple Pay.

„Od spuštění online bankovních převodů jsme zaznamenali zvýšený počet objednávek, což svědčí o tom, že převážně starší generace stále vyhledávají i tento způsob placení,“ dodala Ing. Mgr. Lenka Falatová, projektová manažerka

Další velkou výhodou v hektickém vánočním období byla možnost zapnout upozornění na stav platby, což umožnilo zákazníkům knihkupectví sledovat stav své platby a to snížilo počet hovorů na zákaznickou podporu a uvolnilo čas zaměstnancům, kteří se mohli věnovat jiné agendě.

Další z nových funkcí, které Panta Rhei využívá od spuštění platební brány, je funkce restartu platby nebo nastavení, kdy platba se stejnou referencí nemůže projít dvakrát, odmítnutí platby s jinou částkou, než je požadována, nebo odmítnutí platby bez reference při platbě bankovním převodem.

„Funkce, které nabízí platební brána TrustPay, nám umožňují nastavit náš proces online plateb tak, abychom mohli fungovat co nejefektivněji a nepřišli o žádný nákup.“ Lenka Falatová k tomu dodává: „Zapnutím funkce restartování platby jsme zjistili, že řada plateb proběhne až na druhý pokus, například když zákazník zadá špatné údaje o kartě nebo nemá na kartě dostatek prostředků.“

Ve společnosti TrustPay má Panta Rhei přiděleného vlastního account manažera, který je jim denně k dispozici a okamžitě s nimi řeší vzniklé problémy. K dispozici mají také technickou podporu, která jim rovněž usnadnila proces integrace a samotné nastavení systému.

„Lidská stránka a individuální přístup ke klientovi je to, co nám u předchozího partnera chybělo. Společnost TrustPay řeší naše problémy rychle, takže víme, že i případné problémy budou snadno vyřešeny. TrustPay dokonce uspořádal školení pro naše účetní oddělení, které nám pomohlo pracovat efektivněji a lépe se orientovat ve výkazech v uživatelském rozhraní, což bylo velmi příjemné a užitečné 😊.“ Zmínila Ing. Lenka Falatová.

Možnost přizpůsobit design platebního okna barvám a stylu vlastních webových stránek je další z věcí, kterou platební brána od TrustPay nabízí a společnost Panta Rhei ji využila, čímž zajistila vyšší důvěryhodnost zákazníků při platebním procesu a také zpříjemnila uživatelský zážitek při samotném nákupu.

Benefity

TrustPay nabízí řadu produktů a funkcí. Snadné používání systému a prozákaznický přístup pomáhají při každodenním provozu prodeje v online knihkupectví.

Ing. Lenka Falatová, projektová manažerka, dodává: „TrustPay je vždy připraven řešit naše dotazy a podněty a hledat řešení, která uspokojí obě strany. Díky tomu se můžeme soustředit na naše zákazníky a nabídnout jim kvalitní služby.“